Aké má BOTOX vedľajšie účinky ?

Doposiaľ neboli pri bežných kozmetických dávkach zistené žiadne vedľajšie účinky ovplyvňujúce ľudské zdravie . Do jedného týždňa od podania injekčného botoxu sa môže v oblasti vpichu objaviť začervenanie , minimálna bolesť a minimálny opuch , ale iba ako reakcia na pichnutie ihlou .

Ste rozhodnutí pre BOTOX ? Kontaktujte nás »

Ako sa pripraviť pred aplikáciou botoxu ?

Na aplikáciu botoxových injekcii sa používajú supertenké ihly , a preto je procedúra relatívne bezbolestná a rýchla . Ak sa pichá botox v oblasti tváre , odporúčame prísť bez makeupu , s očistenou tvárou . Po kompletnej aplikácii je vhodnejšie vyhnúť sa v daný deň spoločenským stretnutiam .
V prípade aplikácie botoxu do podpazušia odporúčame vyholenie podpazušia do hladka min. 24h pred aplikáciou.
Na ošetrenie je vhodné prísť bez zbytočného stresu .

Sídlime v Trenčíne . Kontaktujte nás »

Ako to vypadá pri aplikácii botoxu ?

Najlepšia cesta ako sa pripraviť na aplikáciu botoxu je vedieť, čo môžete očakávať . Po príchode a prípadnom vyplnení potrebných tlačív budete usadení do pohodlného kresla podobného kreslu vášho stomatológa . Váš lekár vás vyzve , aby ste napli určité partie svalov , kde má byť botox aplikovaný. Pri tomto ošetrení sa nepoužívajú žiadne anestetiká . nie sú potrebné . Po zistení a overení si bodov , kam je potrebné vpichnút botox , vám lekár aplikuje tenkou ihlou potrebné množstvá podkožne , prípadne vnútrosvalovo . Celá procedúra trvá málokedy viac ako 10 minút . Po desiatich minútach vstávate z kresla , ste poučení , a odchádzate z ambulancie . Alternatívne je možné ešte pár minút po aplikácii zotrvať v kresle s chladiacou náplasťou pre zmenšenie lokálneho začervenania a upokojenie pokožky .
Pri riešení hyperhidrózy botoxom je postup podobný . Pred vpichmi do jednotlivých podpazuší sa aplikujú chladivé náplaste na zmenšenie prekrvenia a chladové znecitlivenie tejto oblasti .

Je potrebná konzultácia ? Kontaktujte nás »

Čo môžem očakávať po aplikácii Botoxu ?

: žiadna rekonvalescencia
Po vpichoch injekčého botoxu nie je potrebná žiadna doba na hojenie. Vpich budete cítiť len ako jemne citlivé miesto na pokožke. Môžete očakávať mierne začervenanie. Po prekrytí makeupom je možné absolvovať aj ďaľšie pracovné stretnutia a to ihneď po zákroku. Začervenanie môže trvať 1-2 dni . Potom zmizne. Samotná citlivosť po vpichoch trvá podobne dlhú dobu .
: po terapii podpazušia - hyperhidrózy
Pri podpazuší sú pocity podobné . Potenie môže pretrvávať ďaľšie 3-5 dní , no už v zmenšenej miere . Postupne potenie ustáva úplne .

Viac otázok ? Kontaktujte nás »

Čo robiť a čomu sa vyhýbať po terapii ?

Pre dosiahnutie optimálnych výsledkov pri terapii botoxom, je dobré dodržiavať po ošetrení tieto zásady :

: zdržte sa 24 hodín akejkoľvek väčšej fyzickej námahy
: po injekcii do oblasti tváre si nelíhajte 5-6 hodín s hlavou dole
: nemasírujte si oblasti s vpichmi
: denne cvičte tvárové svaly podľa doporučenia lekára pre optimálny výsledok
: pri pohybe na priamom slnku použite sunblocker

Hneď po aplikácii botoxu si tvár nemasírujte . Tekutina vstreknutá do svalov potrebuje krátku periódu na usadenie. Po pár hodinách začnite cvičiť svalmi čela a glabely , vraštite tvárové svaly , pre prirodzené usadenie botoxu a optimálne znehybnenie želaných partii .

Rozhodnutí ? Kontaktujte nás »

Ako dlho budú pretrvávať účinky Botoxu ?

V priemere pretrvávajú účinky botoxu 3-6 mesiacov . Po uplynutí tejto doby , sa tvárové svaly a vrásky začnú postupne dostávať do stavu pred vpichmi. V tomto momente je možné celý krátky proces zopakovať. Vo všeobecnosti platí , že každá ďaľšia aplikácia tento inteval mierne predĺži , a jej nábeh je kratší a ľahší .

Kontaktujte nás »

Kedy botox neaplikovať ?

: v období tehotenstva a kojenia
: pri nervovosvalovom ochorení - Myastemia Gravis
: pri poruchách zrážania krvi
: v období tehotenstva a kojenia
: pri užívaní niektorých liečiv - aminoglykozidy , myorelaxabcia , nesteroidne antireumatika , blokátory kalc. kanálov .

Ako nás kontaktovať pre aplikovanie Botoxu... »

Kontaktujte nás

V prípade záujmu , alebo konzultácie pri aplikácii BOTOXU nás prosím kontaktujte :

Adresa: VITADENT - zubná klinika s.r.o.
  MUDr. Martina Podhorcová
  I. Olbrachta 7567
  911 01 Trenčín
Telefón: 0910 30 55 55
E-mail: info@botoxtrencin.sk